1 1

Про договірні відносини в електронному вигляді розказав директор Intecracy Deals Олександр Вернигора на семінарі «ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ в 2019 році: зміни, регулювання, податки, судова практика», який був організований «Діловим клубом».

Зокрема, Олександр пояснив, які документи можна перевести в електронний вигляд, в рамках взаємодії з контрагентами. За його словами, це можуть бути рахунки, акти, договори, додаткові угоди, акти звірки, офіційні заявки, заявки на поставку і ряд інших документів, з якими стикається компанія у своїй повсякденній роботі. Строк зберігання таких документів становить три роки.

Варто зазначити, що на законодавчому рівні визначено, які документи на сьогодні не можуть створюватися в електронному вигляді. Закон «Про електронні документи та електронний документообіг» передбачає, що не може в електронному вигляді існувати оригінал наступних документів:

1) свідоцтва про право на спадщину;

2) документа, який, відповідно до законодавства може бути створений лише в одному оригінальному примірнику, крім випадків існування централізованого сховища оригіналів електронних документів;

3) в інших випадках, передбачених законом.

Не можна в електронному вигляді, наприклад, сьогодні також створювати документацію з кадрових питань  та документи, які вимагають нотаріального засвідчення, оскільки в Україні не розроблено порядок здійснення нотаріальних дій в електронному вигляді.

Олександр Вернигора також наглядно показав, як працювати з вищезгаданими електронними документами в онлайн-сервісі Deals, де документи підписуються в будь-якому форматі (pdf, word, excel і ін.). Проте візуалізуються тільки ПДФ формат документа.

Окрему увагу директор Intecracy Deals приділив інтеграційним можливостям Deals. За його словами на сьогодні вже доступні:

  1. Рішення для інтеграції з системою внутрішнього документообігу Megapolis.DocNet.
  2. Рішення для інтеграції з програмою 1C.
  3. Можливість доопрацювання Deals під особливі потреби клієнта.
  4. Можливість створення індивідуального рішення.

В компаній Intecracy Deals є досвід запуску складних інтеграційних проектів  у великих компаніях (наприклад, Київстар).