51777829 2051819091568129 8108423828465516544 o 1

Представники Intecracy Deals відвідали V Legal Banking Forum, організований газетою «Юридическая практика», який пройшов в Києві 6 лютого 2019 року. На форумі говорили, зокрема, про насущні проблеми банків та української економіки.

Перший заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова розказала про найважливіші досягнення і головні цілі на 2019 рік. Вона підкреслила, що закінчився період очищення банківської системи, і остання поступово відновлюється. Що стосується планів, то на порядку денному НБУ – подальша робота над зменшенням інфляції, робота над стабільністю економіки, реалізація ідей про іпотечне кредитування, зменшення кількості проблемних кредитів, корпоративне управління, покращення інвестиційного клімату. «Правила роботи на ринку повинні бути конкурентними, а цього не можна досягти без сильного регулятора», – резюмувала перший заступник голови НБУ.

«Ми єдині з регулятором в баченні розвитку банківської системи», – продовжив глава ради НАБУ Роман Шпек. «Ми стали сильнішими, більш прозорими, але обсяг тіньової економіки не зменшився, і нам доводиться наступати один одному на ноги на невеликій ділянці добросовісної економіки», – звернув увагу Роман Шпек і додав, що хотілося б більше конкуренції для всіх учасників ринку в рівних умовах. У 2019 р. НАБУ очікує продовження реформ. «Головне – не стримувати себе в добрих намірах і справах», – додав пан Шпек.

За словами голови комітету з питань правового забезпечення діяльності банків і захисту прав кредиторів Незалежної асоціації банків України Сергія Панова, на інвестиційну привабливість впливають проблема виконання судових рішень і транспарентність судової практики. На його думку, судова практика зараз не є стабільною. Для підвищення інвестиційної привабливості необхідна не тільки державна політика, а й об’єднання спільних зусиль для зміни існуючої середовища.

Джерело: “Юридическая практика”