MDAMimage 671x445 1

В розробках компанії InBase, системі електронного документообігу Megapolis.DocNet, онлайн-сервісі Deals, вітчизняній RAD платформі UnityBase та універсальній системі для автоматизації бізнес-процесів Ubpm реалізована технологія Mobile ID. Це стало можливим завдяки взаємодії з ПАТ «Київстар».

Отже, найближчим часом, в рамках роботи з розробками InBase користувачі зможуть авторизовуватися, підписувати документи в електронному вигляді через мобільні пристрої за допомогою електронного підпису, що зберігається на SIM-карті. Сьогодні Mobile ID працює в режимі тестування. З листопада 2018 року всі користувачі зможуть повноцінно використовувати технологію Mobile ID в роботі, в рамках якої накладення електронного підпису відбувається за лічені секунди.

Реалізація технології Mobile ID стала можливою в Україні завдяки прийняттю Закону України «Про електронні довірчі послуги», який набере чинності 7 листопада цього року.

Закон регулює використання електронного підпису в Україні, а також прядок здійснення електронної ідентифікації. Електронна ідентифікація відкриє великі можливості для громадян взаємодіяти з державними органами в електронному вигляді. Якщо говорити про нововведення щодо ЕЦП, то зі вступом в силу закону такого поняття більше не буде. У новому законі ЕЦП буде називатися – Кваліфікований електронний підпис (КЕП). Він має найвищий рівень захисту.

Mobile ID — це технологія, яка дозволяє проводити електронну ідентифікацію особи для отримання електронних послуг. Суть технології полягає в тому, що особистий ключ  КЕП громадянина записується на SIM-карту нового покоління. Оформлення такого КЕП відбувається на підставі паспорту та ідентифікаційного коду громадянина.