5a27af0433382231927677 1

Про електронний документообіг в банківській діяльності і нові можливості для індустрії

розповів Олександр Вернигора, директор IT компанії Intecracy Deals, під час свого виступу на конференції DIGITAL TRANSFORMATION BANKS & FINANCE – 2018, яка проходила в рамках форуму Innovation Market 2018, який проходить в Києві 21-23 листопада.

За словами Олександра, Національний банк України ще в 2017 р. дав шанс вітчизняній банківській системі перейти на електронний документообіг. В процесі реалізації проекту #Paperless, суть якого полягає в максимально можливу відмову від паперових документів при обслуговуванні клієнтів, НБУ надав можливість використовувати безпаперові  технології при наданні банківських послуг. Для реалізації такої можливості Правління НБУ прийняло постанову №78 від 14 серпня 2017 р. «Про затвердження Положення про застосування електронного підпису в банківській системі України. Даним документом врегульовано порядок застосування електронного підпису в банківській системі України.

Більше того, Положення №78 зобов’язує банки розробити внутрішні документи, які регулюватимуть роботу з електронними документами та взаємодію з клієнтами в електронному вигляді.

Директор Intecracy Deals звернув увагу на те, що НБУрозширив можливості використання дистанційній ідентифікації фізичних осіб через Єдину національну систему електронної дистанційної ідентифікації фізичних осіб BankID Національного банку України для отримання клієнтами банків:

– адміністративних;

– банківських;

– інших послуг.

Відповідні норми містить постанова Правління НБУ від 3 жовтня 2018р. №105 «Про внесення змін в деякі нормативно-правові акти Національного банку України». Цей документ затверджує нову редакцію Положення про Систему BankID НБУ.

Отже, зважаючи на можливості, які сьогодні надає банківській системі чинне українське законодавство, банки можуть значну частину своєї паперової роботи перевести в електронний вигляд.