prozorro deals 1

Державне підприємство «ПРОЗОРРО» почало використовувати систему електронного документообігу DEALS 

для листування та обміну документами із зовнішніми користувачами.

Відтепер державне підприємство підписує зі своїми партнерами  документи в електронному вигляді за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП) та кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Як повідомляють в ДП «ПРОЗОРРО», це стало першим кроком на шляху підприємства до повного переведення зовнішнього документообігу в електронний вигляд та відмови від паперу.

Державне підприємство отримало можливість скористатися всіма перевагами DEALS ще з травня 2018 р. IT компанія «Інтекресі Ділз», яка входить в консорціум Intecracy Group, надала ДП «ПРОЗОРРО» в користування комп’ютерну програму DEALS, урахувавши потреби ДП та адаптувавши програму відповідно до потреб організації.

У рішенні реалізована унікальна можливість підписувати електронні документи за допомогою захищених носіїв електронного цифрового підпису – «Кристал» та «Алмаз».

Система електронного документообігу DEALS дозволяє отримувати документи, підписані ЕЦП та КЕП, за лічені хвилини, а не очікувати, доки документи будуть доставлені кур’єром чи надіслані за допомогою поштового зв’язку.

Електронний документообіг надав «ПРОЗОРРО» та їхнім партнерам важливі переваги, зокрема:

  • Скоротив витрати на ведення документообігу (раніше значні кошти виділялися на папір, друк, зберігання та доставку документів);
  • Скоротив час погодження, підписання та обміну документами (тепер це все можна оперативно робити в електронному вигляді);
  • Забезпечив надійне та захищене зберігання документів в електронному вигляді;
  • Убезпечив від втрати документів.

«Відзначимо, що електронні документи, підписані за допомогою ЕЦП та КЕП мають таку ж юридичну силу, що й їхні паперові аналоги, підписані власноруч уповноваженою особою. Про це прямо говориться в чинному законодавстві України. Тому вже сьогодні державні компанії та приватний бізнес можуть сміливо переходити на електронний документообіг та користуватися його перевагами», – відзначив директор IT компанії «Інтекресі Ділз» Олександр Вернигора.

Система електронного документообігу DEALS створена на платформі UnityBase, яка гарантує захист та безпеку зберігання інформації. В рамках UnityBase використовуються підходи та рішення у сфері безпеки, які відповідають вимогам НД ТЗІ 2.5-004-99 «Критерії оцінки захищеності інформації в комп’ютерних системах від несанкціонованого доступу», що підтверджено відповідним експертним висновком. На UnityBase працює низка українських державних реєстрів, а також система внутрішнього електронного документообігу Megapolis.DocNet, якою вже багато років користуються органи державної влади та органи місцевого самоврядування України.