Директор Intecracy Deals Олександр Вернигора в рамках семінару «Договірні відносини у 2018 році», розповів про те, як за допомогою онлайн-сервісу Deals перевести договірні відносини в електронний вигляд

За словами О.Вернигори, на сьогодні в Україні існує вся необхідна законодавча база для того, щоб компанії взаємодіяли зі своїми контрагентами в електронному вигляді. Ще з 2003 року в нашій країні діють ЗУ «Про електронні документи та електронний документообіг», а також ЗУ «Про електронний цифровий підпис». Ці нормативні акти заклали основу регулювання і існування електронного документообігу в Україні.
Ще одним важливим моментом є те, що податкові органи України позитивно ставляться до використання електронного документообігу компаніями. До такого висновку можна дійти за результатами аналізу відповідних податкових консультації та листів податкових органів України.

«Виходячи з власного досвіду використання онлайн-сервіса Deals, за допомогою якого моя компанія веде документообіг зі своїми контрагентами в електронному вигляді, зазначу, що перехід на електронний документообіг в компанії дозволить не тільки вирішити класичні проблеми обміну документами і їх зберігання, а й виведе бізнес на новий рівень», – заявив О.Вернигора. За його словами, впровадження електронного документообігу знімає логістичні витрати з компанії, які раніше витрачалися на паперовий документообіг. Також значно скорочуються операційні витрати на внутрішні процеси компанії і доставку документів контрагентам. Електронні документи не потрібно роздруковувати, фізично доставляти і десь зберігати. Все це можна робити онлайн в електронному вигляді. За підрахунками компанії Intecracy Deals, впровадження СЕД забезпечує до 90% економії операційних витрат компанії, пов’язаних з обробкою документів.

У листопаді цього року вступить в силу Закон України «Про електронні довірчих послуги», який по-новому регулює використання електронного підпису. Більше того, завдяки цьому закону в Україні стало можливим впровадження технології Mobile ID, яка дозволяє зберігати електронний підпис на sim-карті.

Олександр звернув увагу на те, що в онлайн-сервісі Deals реалізована можливість накладання та перевірки кваліфікованого електронного підпису на електронні документи з використанням технології Mobile ID. Отже, з набранням чинності Закону про електронні довірчі послуги (7 листопада 2018 р.), користувачі Deals зможуть авторизовуватися та підписувати документи в електронному вигляді через мобільні пристрої за допомогою електронного підпису, що зберігається на SIM-карті. Сьогодні цей сервіс вже працює в режимі тестування.

Таким чином, листопада 2018 року всі користувачі Deals зможуть повноцінно працювати з технологією Mobile ID при підписанні електронних документів. Накладення електронного підпису відбувається за лічені секунди.

За результатами участі в семінарі Intecracy Deals та один з провідних українських банків домовилися про реалізацію пілотного проекта з використання електронного документообігу за допомогою онлайн-сервіса Deals та Mobile ID.

Усі новини