Електронні закупівлі через електронний документообіг

Прийняття Закону України «Про публічні закупівлі» у 2015 р. стало великим кроком для України та передбачало переведення державних закупівель на новий рівень – рівень прозорості та публічності. Метою цього Закону було забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.Зазначений закон сприяв появі так званих авторизованих електронних майданчиків, що являють собою авторизовані уповноваженим органом інформаційно-телекомунікаційні системи, які є частиною електронної системи закупівель та забезпечують реєстрацію осіб, автоматичне розміщення, отримання і передання інформації та документів під час проведення процедур закупівель, користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до яких здійснюється за допомогою мережі Інтернет.

Одним із таких авторизованих електронних майданчиків є Newtend – офіційний майданчик проекту «ProZorro. Публічні закупівлі». Окрім реалізації положень та цілей Закону «Про публічні закупівлі», Newtend також підтримує політику українського уряду в питаннях діджиталізації. Нещодавно майданчик заявив про запуск для своїх користувачів сервісу електронного документообігу DEALS. Розкажемо про досвід реалізації цього кейсу.

Background

Ще в минулому році Newtend та Intecracy Deals підписали меморандум про співпрацю щодо запровадження на майданчику системи електронного документообігу Deals. Відтоді компанії почали працювати над реалізацією проекту. Було визначено етапи, протягом яких рішення Deals має бути запроваджене на майданчику Newtend:

 • Адаптація системи електронного документообігу під потреби Newtend;
 • Навчання спеціалістів Newtend працювати в системі електронного документообігу Deals;
 • Тестування роботи Deals на майданчику Newtend;
 • Запуск пілотного проекту серед обмеженої кількості клієнтів Newtend та зворотній зв’язок від користувачів;
 • Повноцінний запуск для всіх клієнтів Newtend.

Наразі всі технічні роботи щодо інтеграції вже завершені, відбувається тестування роботи системи Deals на майданчику Newtend. За нашими прогнозами, вже у травні цього року клієнти Newtend матимуть можливість користуватися усіма перевагами електронного документообігу.

Якщо говорити про передумови нашої співпраці, насамперед, необхідно зазначити, що сьогодні інформаційні технології є рушійною силою розвитку будь-якої компанії. Консорціум Intecracy Group, до якого входить компанія Intecracy Deals, вже більше ніж рік тому перевів свій юридично значущий документообіг з контрагентами в електронний вигляд. Цей досвід став дуже цікавим для Newtend, в результаті чого було прийнято рішення про співпрацю та реалізацію спільного проекту – Newtend-Deals.

Електронний документообіг надає значні переваги бізнесу. Він не лише заощаджує кошти, які витрачалися на друк та доставку документів, але й економить час працівників на роботу з документами та їх пошук. Електронний документообіг є значною конкурентною перевагою. Ми віримо, що за його допомогою вигоду отримають користувачі майданчика Newtend.

Сервіс електронного документообігу дозволить учасникам електронних торгів отримувати документи, підписані Електронним цифровим підписом (далі – ЕЦП), за лічені хвилини, а не чекати їх надходження в поштову скриньку. Варто зауважити, що електронні документи, укладені відповідно до вимог чинного законодавства України та підписані ЕЦП, мають таку ж юридичну силу, як і паперові їх аналоги.

Безпека даних

Сьогодні дуже актуальним є питання кібербезпеки, адже розголошення електронних даних може привести до негативних наслідків для будь-якого бізнесу. Впроваджуючи електронний документообіг, насамперед, ми подумали про безпеку даних. Документи, які підписуються та зберігаються в системі DEALS, захищені від можливості доступу до них третіх осіб.

Система Deals створена на платформі UnityBase. Це головна гарантія безпеки Deals. UnityBase – це високопродуктивна вітчизняна RAD платформа, яка була розроблена консорціумом Intecracy Group і призначена для створення систем рівня Enterprise (національного рівня). Платформа забезпечує високу відмовостійкість та безпеку, можливість функціонального розвитку в довгостроковій перспективі, високий рівень інтеграції з іншими додатками. Спектр завдань, які можна вирішувати за допомогою платформи, майже необмежений.

Переваги від проекту

Інтеграція Newtend і Deals розширює можливості для клієнтів майданчику і підвищує ефективність участі в електронних закупівлях та аукціонах. Введення системи Deals на майданчику Newtend дозволить користувачам зменшити частину рутинних операцій та підвищити швидкість обробки документів. Це здійснить позитивний вплив на якість публічних закупівель та електронних аукціонів. Тому автоматизація роботи з документами, які циркулюють в установі, має важливе значення для підвищення ефективності діяльності усієї системи торгів.

Запровадження електронного документообігу надало майданчику Newtend такі переваги:

 • економія часу на роботу з документами завдяки можливості їх погодження та підписання в електронному вигляді;
 • систематизація та автоматизація процесів роботи з документами;
 • надійне та безпечне зберігання документів;
 • інноваційний розвиток майданчика шляхом реалізації інноваційного рішення.

Запровадження електронного документообігу на майданчику здійснюється, передусім, для зручності його клієнтів. За допомогою майданчика клієнти зможуть:

 • оптимізувати ресурси, необхідні для обміну документами з майданчиком, завдяки простому інтерфейсу та чітким алгоритмам;
 • підвищити оперативність роботи;
 • зменшити витрати на документообіг шляхом відмови від паперу та друку документів;
 • полегшити роботу з документами (доставка, пошук, сортування, зберігання).

Бачення майбутнього

Запровадження електронного документообігу на Newtend – це лише один із кроків, здійсненних у межах інноваційного розвитку майданчика. Окрім того, планується вдосконалення інтерфейсів користувачів шляхом використання сучасних інструментів usabillity-треккінгу, використання нейронних сіток для оптимізації та постійного навчання алгоритмів пошуку інформації, а також запровадження сучасних методів аутентифікації (таких як Touch ID, Face ID та ін.).

Також ми бачимо перспективу у використанні в бізнес-діяльності смарт-контрактів. Якщо електронний документ – це звичайний документ, створений в електронній формі та підписаний за допомогою ЕЦП, то смарт-контракт – це вже новий рівень взаємодії між контрагентами з використанням штучного інтелекту.

Смарт-контракт – це написаний за допомогою комп’ютерного коду електронний протокол з метою передачі інформації та забезпечення виконання умов контракту обома сторонами. Іншими словами, це софт, який дозволяє контролювати виконання умов контракту. Тобто контракт виконуватиметься за допомогою певних алгоритмів. Для можливості повноцінного використання смарт-контрактів та їх популяризації в бізнес-середовищі необхідне відповідне нормативне регулювання.

Олександр Вернигора, директор Intecracy Deals

Сергій Пономаренко, заступник директора Newtend

Джерело: «Юридична газета»

Усі новини