Перевипуск КЕП під час війни: що потрібно знати

Під час війни не потрібно перевипускати КЕП – нові сертифікати відкритих ключів будуть сформовані автоматично за день до закінчення їх терміну дії. При цьому файл вашого особистого ключа не зміниться і буде діяти ще один рік.

Це регулює постанова Кабінету Міністрів України від 17 березня 2022 року № 300 «Деякі питання забезпечення безперебійного функціонування системи надання електронних довірчих послуг», повідомляють на сайті кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

Якщо ж вам більше не потрібен КЕП, і ви не хочете, щоб його автоматично поновлювали, можна його скасувати. Обов’язково його скасувати також у випадку:

  • компрометації особистого ключа користувача (факт або обґрунтована підозра того, що особистий ключ став відомий іншим особам, втрата можливості подальшого використання особистого ключа із будь-яких обставин, зокрема, втрата або пошкодження носія ключової інформації тощо);
  • зміни відомостей, зазначених у кваліфікованому сертифікаті;
  • виявлення помилок у реквізитах кваліфікованого сертифіката тощо.

Щоб скасувати КЕП, треба подати заяву в електронному вигляді, письмовому або ж за телефоном. Найпростіше це зробити електронно – процедура здійснюється цілодобово за допомогою кваліфікованого засобу електронного підпису чи печатки «ІІТ Користувач ЦСК-1» та особистого ключа користувача.

Детально про те, де і як можна скасувати КЕП, описано на офіційному сайті за посиланням.

Усі новини