Переходити на токени поки не потрібно: уряд відтермінував рішення

З 5 березня 2022 року підприємства були б повинні перейти на токени або інші захищені електронні підписи. Однак це рішення відтермінували спершу до 31 травня, а тепер – і надалі. 

Постановою КМУ від 24 травня 2022 р. № 617 можливість використовувати незахищені КЕП, що базуються на сертифікатах відкритого ключа, продовжили на період дії воєнного стану та протягом 6 місяців з дня його припинення чи скасування.

В чому різниця між токеном та файловим КЕП?

Файловий ключ – це електронний підпис, що зберігається у вигляді файлу на комп’ютері, флешці тощо. Він захищений паролем, який можна неправильно ввести необмежену кількість разів.

Підпис на захищеному носії – це електронний підпис, який зберігається на спеціальному захищеному носії інформації, токені або хмарному сховищі. Він захищений відповідно до всіх вимог законодавства і зберігається виключно на цьому носії. Його неможливо скопіювати чи вкрасти.

Також особливість захищеного КЕП у тому, що неправильно ввести пароль можна обмежену кількість разів. Після цього він блокується, і підписати ним документи стає неможливо. 

Де можна перевірити, який КЕП у вас?

Перевірити це можна на сайті Центрального засвідчувального органу (ЦЗО). Для цього завантажте підписаний документ та натисніть кнопку «Перевірити». 

Якщо буде вказано, що тип носія – незахищений, тип підпису – удосконалений, то з 5 березня ваш підпис не буде вважатися КЕП. 

Якщо ж буде написано, що тип носія – захищений, тип підпису – кваліфікований, то у вас дійсний захищений КЕП. 

Зараз підприємці, що продовжують роботу, як ніколи важливі для економіки України, тому держава намагається спростити їм ведення бізнесу. Ми зі свого боку також стараємось робити все, щоб ви могли вести справи зручно та швидко.

Нагадуємо, що зараз ви можете підписувати документи в системі Deals повністю безкоштовно

Усі новини