Перехід на дистанційну роботу в умовах війни: інсайти вебінару

28 липня відбувся вебінар «Перехід на дистанційну роботу в умовах війни». На ньому спікери розповілф, як бізнесу вижити навіть у форс-мажорних обставинах та адаптувати компанію до віддаленої роботи в умовах воєнного стану.

Ділимося деякими інсайтами. 

Використання КЕП під час воєнного стану

Постанова № 749 КМУ визначила, що органи державної влади, місцевого самоврядування, державні установи зобов’язвні використовувати КЕП виключно на захищених носіях. Комерційні ж підприємства можуть і надалі використовувати файлові ключі. 

Під час війни не потрібно перевипускати КЕП – нові сертифікати відкритих ключів будуть сформовані автоматично. При цьому файл вашого особистого ключа не зміниться і буде діяти ще один рік.

Електронна трудова книжка 

Ще з 10 червня 2021 року в Україні діють електронні трудові книжки. Відомості про трудову діяльність можуть вносити як роботодавці, так і самі працівники на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Для цього треба в особистому кабінеті завантажити скановані кольорові копії усіх сторінок трудової книжки у хронологічному порядку та відповідних документів, що підтверджують стаж.

Електронний документообіг у зовнішноекономічній діяльності

Сьогодні з іноземними державами не укладено жодного міжнародного договору України про взаємне визнання сертифікатів відкритих ключів та електронних підписів. 

Хоча цим питанням займаються і в НБУ, і у Верховній Раді, але поки підписувати юридично значущі документи з іноземними компаніями в електронному вигляді неможливо. 

Електронні суди в Україні

Рада суддів прийняла рішення від 5 серпня 2022 року № 26 щодо підвищення використання інструментів електронного судочинства у відправленні правосуддя. 

Наприклад, судову повістку можна направити на особисту адресу учасника процесу, якщо він надсилав із цієї електронної адреси до суду процесуальні документи. А процесуальні документи, скріплені електронним цифровим підписом, можуть бути надіслані учасниками справи на офіційну електронну адресу суду. 

Також на вебінарі обговорили: 

  • Які інструменти допоможуть налагодити дистанційну роботу
  • Які юридичні нюанси дистанційної роботи треба враховувати у звичайних умовах та під час воєнного стану
  • Навіщо потрібен електронний документообіг та як його організувати в компанії зручно та без помилок.

Подивитися весь вебінар ви можете за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=VBJ1EGVmcuw 

Усі новини