Створення електронних трудових книжок: зміни в законодавстві

Цифровізація на державному рівні набирає обертів – тепер у законодавстві прописано, як подавати відомості для створення електронних трудових книжок. 

15 липня 2022 року набули чинності оновлені правила, затверджені постановою правління Пенсійного фонду від 01.06.2022 N 8-3 «Про порядок та черговість подання відомостей для створення електронних трудових книжок».

Які зміни внесли:

Відомості про трудову діяльність працівника можна подати через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі з обов’язковим накладанням КЕП. Це може зробити працівник, страхувальник або представник страхувальника. Або ж працівник, як і раніше, може подати відомості до тероргану ПФУ особисто. 

Інформація в електронному вигляді подається в будь-який період протягом 5-ти років з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 р. № 1217-IX.

Першочергово треба подати та опрацювати відомості про трудову діяльність людей, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 2 і менше років, та про трудову діяльність людей за період до 01.07.2000 р.

Інформацію про працівника треба подати у вигляді xml-файлу, структуру якого наведено в додатку, одним із таких способів:

  • у вигляді відсканованих копій документів;
  • в оцифрованому вигляді – створити запис в електронному кабінеті страхувальника або застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України і додати до нього скановані копії документів.

Відомості про трудову діяльність працівника подаються одноразово. Повторна подача потрібна тільки для виправлення помилок. 

Все більше послуг і процесів стають доступними онлайн, а вести справи дистанційно зручно за допомогою електронного документообігу. Приєднуйтеся до Deals, щоб підписувати документи з контрагентами з будь-якої точки світу 24/7. 

Усі новини