В Deals тепер доступний Дія.Підпис

В нашій системі ЕДО з’явився новий спосіб підписання документів. Тепер клієнти можуть використовувати для цього Дія.Підпис – один із видів кваліфікованого електронного підпису (КЕП), який можна отримати в застосунку «Дія».

Це безкоштовно і займає всього кілька хвилин. Але доступно тільки тим людям, у яких є ID-картка чи біометричний закордонний паспорт. 

Підписувати документи за допомогою Дія.Підпис безпечно: інші люди не зможуть ним скористатися, адже перед кожним підписом треба підтвердити особу через перевірку за фото, NFC або BankID у застосунку «Дія».

Як підписувати електронні документи

Крім Дія.Підпис, існує декілька видів кваліфікованих електронних підписів (КЕП). 

  • Це може бути окремий файл, що зберігається на флешці або на комп’ютері.
  • КЕП може бути захищеним. В такому випадку він зберігається на спеціальних носіях (токен або смарт-карта) або у хмарному сервісі.
  • Або Mobile ID – КЕП, що зберігається на SIM-карті. Однак цей підпис скоро використовуватися не буде – мобільні оператори перестали підключати нових клієнтів та продовжувати термін дії сертифікатів для користувачів, що були підключені раніше.

Vodafone Україна відключив послугу Mobile ID з 31 травня 2021 року. Київстар припинив підключати нових клієнтів з 17 червня 2021 року, а повністю закрити можливість використання Mobile ID планує з 1 листопада 2021 року. lifecell закрив сторінку Mobile ID на сайті і більше не підключає нових користувачів. Однак чинні корпоративні клієнти поки можуть його використовувати.

КЕП наділений такою ж юридичною силою, як і власноручний підпис або печатка на папері. Він гарантує захист від спотворення чи внесення виправлень у підписаний документ, тому користуватися ним безпечно і зручно.

 

Усі новини