Особистий кабінет клієнта «МТБ Банку» інтегровано з системами M.E.Doc і «СОТА»

Під час воєнного стану банкам важливо мати можливість взаємодіяти з клієнтами дистанційно, обмінюватися з ними документами в електронному вигляді та отримувати від них важливу податкову звітність якомога швидше. 

Наш клієнт «МТБ Банк» реалізував цю можливість, щоб клієнти банку могли максимально зручно взаємодіяти з банком і надсилати фінансові документи миттєво із власного кабінету в M.E.Doc або «СОТА». У цій статті ми хочемо розповісти про це детальніше.

Раніше «МТБ Банк» разом з Deals створили особистий кабінет клієнта банку МТВ Office, щоб надати клієнтам можливість зручно комунікувати з банком онлайн та отримувати його послуги, не відвідуючи відділення. 

У особистому кабінеті МТВ Office клієнти банку можуть формувати заяви на послуги (наприклад, на відкриття поточного рахунку, на оформлення корпоративної платіжної карти до рахунку тощо), відправляти необхідні документи в банк (підписуючи їх за допомогою КЕП), замовляти різноманітні довідки (про відкриті рахунки, про заборгованість по кредитах та відсотках, про залишок на дату, про закриття рахунку і т.д.).

Однак це не вирішувало певну проблему. 

Яка проблема була у клієнтів банку

Юридичним особам, які є основною аудиторією «МТБ Банку», час від часу потрібно відправляти в банк податкову звітність. Наприклад, у процесі отримання кредиту або в рамках отримання інших послуг. 

Щоб це зробити, компаніям треба зайти у систему M.E.Doc або «СОТА» (залежно від того, якою з них вони користуються для подачі звітності), знайти необхідні документи, вивантажити їх із системи. І далі роздрукувати, додатково завірити підписом і печаткою компанії та відправити у паперовому вигляді, що може зайняти від двох днів до тижня.

Завдання «МТБ Банку»

  • Надати можливість клієнтам легко та зручно відправляти до банку власну статистичну та фінансову звітність і окрему документацію, використовуючи електронний підпис.

Саме тому в банку вирішили реалізувати інтеграцію особистого кабінету клієнта банку МТВ Office з системами M.E.Doc і «СОТА», щоб запропонувати клієнтам зручний інструмент надання звітності до банку. 

Деталі рішення: 

  1. Завдяки інтеграції відправити фінансові документи у банк стало дуже просто. Для цього клієнт заходить у свій особистий кабінет у M.E.Doc чи «СОТА», обирає потрібні документи, підписує їх КЕП та вибирає опцію відправити в «МТБ Банк». І всі документи одразу ж безпечно відправляються до особистого кабінету клієнта, а звідти – у внутрішні системи банку.  
  2. В подальшому документи, які клієнт вже відправляв через M.E.Doc чи «СОТА», за потреби будуть використовуватись знову. Наприклад, якщо при заповненні форми для оформлення кредиту банк вимагає документ, який клієнт уже надавав через ці системи раніше, цей документ просто підтягнеться у потрібну форму автоматично.

Результат

  • Клієнти можуть швидко та зручно відправляти документи у банк через знайомий їм інтерфейс у особистому кабінеті в M.E.Doc чи «СОТА». Для цього не потрібно робити зайвих кроків, вивантажувати документи та перейматися про їхню безпеку. 
  • Співробітникам не потрібно шукати документи клієнтів у електронній пошті або чекати коли документи доставлять поштою. 
  • Взаємодія «МТБ Банку» зі своїми клієнтами прискорилася, адже передача фінансової звітності в банк тепер займає лічені хвилини. 
Усі новини