Як бізнесу захистити персональні дані користувачів

В епоху цифрових технологій компанії збирають і обробляють величезні обсяги персональних даних. Необхідно робити все можливе для захисту цієї конфіденційної інформації від несанкціонованого доступу, використання або розголошення. Інакше компанію можуть чекати значні правові та фінансові наслідки.

У цій статті ми розповімо про те, яких заходів компанії варто вжити, щоб захистити персональні дані клієнтів, та поділимося безкоштовним сервісом, який допоможе перевірити рівень захисту даних у вашій організації.

Що бізнесу варто зробити для захисту персональних даних користувачів 

Ідентифікуйте та структуруйте всі особисті дані. Вам треба чітко визначити, які персональні дані ви збираєте, де вони зберігаються та хто має до них доступ.

Розробіть і запровадьте політику захисту даних: компанії повинні встановити політику поводження з особистими даними і описати в ній попередньо визначений перелік персональних даних клієнтів, мету обробки, правила їх збору, зберігання та використання. 

Зберігайте дані у захищених хмарних сховищах – на віртуальних віддалених серверах. Обирайте надійного провайдера хмарних послуг, який має міжнародний сертифікат чи експертний висновок, затверджений Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України. 

Продумайте заходи безпеки. Використовуйте тільки захищені протоколи передачі даних на сайті, застосуйте можливість посиленого захисту від неавторизованих логінів для користувачів як протидію зламу особистого кабінету, користуйтеся шифруванням при передачі інформації.

Проведіть навчання зі співробітниками. Саме вони часто стають «слабкою ланкою» в питаннях захисту персональних даних. Переконайтеся, що вони використовують складні паролі та змінюють їх щокілька місяців, що працівники вміють розпізнавати фішинг, не переходять за підозрілими посиланнями і знають, як діяти в екстрених ситуаціях. 

Використовуйте електронний документообіг. Якщо ви досі надсилаєте документи контрагентам на підпис поштою чи користуєтеся внутрішнім паперовим документообігом, то збільшуєте ризики порушення конфіденційності та можливості витоку даних через недбалість або зловживання. Електронний документообіг же дозволяє зберігати та обробляти дані у захищеному та зручному для користувача форматі, безпечно їх пересилати, а також контролювати рівень доступу до даних та перевіряти історію взаємодії з документами. 

Проводьте регулярні оцінки безпеки. Важливо регулярно оцінювати свої заходи безпеки, щоб виявити та усунути вразливі місця. Також необхідно навчити ІТ-команду швидко і правильно реагувати на можливі інциденти, включаючи негайне повідомлення про витік інформації. Не забувайте про постійне навчання свого персоналу та клієнтів щодо правил безпеки в інтернеті та намагайтеся розширювати власні знання про нові загрози та способи захисту даних.

Сервіс для перевірки рівня захисту персональних даних від Дія.Бізнес

Якщо ви хочете перевірити, наскільки надійно захищені персональні дані у вашій організації, скористайтеся спеціальним інструментом від Дія.Бізнес. Цей сервіс реалізований у вигляді тесту. Результати до нього можна отримати анонімно. Після отримання результатів ви отримаєте конкретний список рекомендацій саме під ваш бізнес, як ви можете покращити рівень захисту. 

Його створили тому, що одна з умов вступу України в ЄС – високий рівень захисту персональних даних. Тобто, в майбутньому Україну чекає реформа законодавства у цій сфері, зокрема, запровадження міжнародних стандартів із захисту персональних даних. 

Тож інструмент від Дії має на меті підготувати до цього підприємців, пояснити їм простими словами основи захисту персональних даних, допомогти оцінити рівень підготовленості організації та скласти дорожню карту для підготовки до вимог законодавства. Сервіс допоможе підприємцям поліпшити роботу в галузі захисту персональних даних в організації, побудувати міцні та довірливі стосунки з клієнтами, державою та бізнес-партнерами.

Безпека персональних даних користувачів має бути у пріоритеті. Використовуйте для цього кращі практики на ринку та перевірені інструменти. А якщо вам потрібен надійний е-документообіг з вашими контрагентами – ви завжди можете розраховувати на Deals.

Усі новини