Президент підписав закон про режим paperless: що зміниться

6 серпня Володимир Зеленський підписав Закон «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг» № 1689-ІХ, який парламент ухвалив 15 липня 2021 року.

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, цей закон допоможе досягти головної цілі – до 2024 року всі 100% державних послуг перевести в онлайн.

Розповідаємо, що змінює закон.

  • Закон дозволяє запускати електронні послуги автоматично. Тепер не потрібно змінювати закон під окремі послуги, щоб перевести їх в онлайн.
  • Державні органи не можуть вимагати від людини паперові довідки, документи, посвідчення та іншу інформацію, яка вже є у електронних реєстрах. 
  • Можна отримати кілька послуг, заповнивши одну заяву. 
  • У законі прописані всі терміни, пов’язані з наданням електронних послуг: «електронна публічна послуга», «автоматичний режим надання електронної публічної послуги» тощо. Він також визначає особливості надання електронних послуг та оформлення результатів.
  • Цей закон стане кроком до того, щоб отримати будь-яку довідку, підписати або згенерувати документи, скористатися державними послугами можна було у Дії. Це також допоможе зменшити кількість державних чиновників. 

«Держава — це сервіс. І вона повинна робити все, щоб спрощувати, а не заважати», — прокоментував підписання закону Федоров. 

З 2020 року електронними публічними послугами через Єдиний державний веб-портал електронних послуг скористалося понад 570 тисяч громадян України. Саме тому надання електронних послуг вирішили врегулювати на законодавчому рівні. 

Закон вступає в силу через три місяці після опублікування.

Усі новини