Як бізнесу обмінюватися документами швидше і зручніше: чого не вистачає системам ЕДО

СЕО Deals і голова Комітету ІКТ СУП Олександр Вернигора у своєму блозі розповів про проблему з електронним документообігом – зараз обмінюватися документами між різними системами електронного документообігу неможливо.

Користувачам часто доводиться реєструватися на декількох сервісах, якщо їхні контрагенти користуються різними системами. І, здавалося б, системи схожі між собою — у кожній можна створити, погодити, підписати та відправити документ. Проте немає єдиного стандарту, який би дозволяв пересилати документи між ними. Тож завдання держави — впровадити такий стандарт і гармонізувати ЕДО.

Яка ситуація зі стандартом зараз

Ринок ЕДО стрімко розвивається, проте системи використовують різні стандарти, які не взаємодіють між собою. Немає єдиного стандарту, який би спростив обмін даними.

В Україні подібна система є в державному секторі. СЕВ ОВВ (​​Система електронної взаємодії органів виконавчої влади) дозволила створити єдиний інформаційний простір для реєстрації, приймання, аналізу та зберігання документів.

Чому виробники систем ЕДО не можуть просто впровадити цю систему?

1. Вона орієнтована лише на державний сектор. Обмін між бізнесами чи між бізнесом та державою наразі в ній не доступний.
2. Технічний стандарт обміну даними в СЕВ ОВВ застарів.
Які є способи вирішити цю проблему, що змінить упровадження єдиного стандарту для бізнесу та коли це може відбутися – читайте у блозі Олександра Вернигори на Liga.net за посиланням

Усі новини