Як проєкти екосистеми Дія допомагають розвитку бізнесу: підсумки зустрічі

На початку лютого відбулася зустріч ІКТ Комітету Спілки Українських Підприємців із заступницею Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції України Валерією Іонан на тему «Як екосистема проєктів Дія допомагає українському бізнесу розвиватися під час війни». Модератором зустрічі був Голова ІКТ Комітету СУП та СЕО Deals Олександр Вернигора.

Валерія Іонан розповіла, що цифровий розвиток України отримав дуже високу оцінку в ЄС. У планах України – допомогти трансформувати цифрову карту Європи, тож євроінтеграція набирає оберти, і ми не збираємося зупинятися.

Також Валерія Іонан розповіла, які ініціативи спрямовані на розвиток та допомогу бізнесу, які подальші плани міністерства та досягнення, а також відповіла на питання слухачів.

Які є можливості для бізнесу в рамках проєктів екосистеми Дія:

  • Мікрогранти. Програма єРобота від Міністерства економіки та Міністерства цифрової трансформації пропонує підприємцям отримати Грант на власну справу – до 250 тис. грн на створення або розвиток бізнесу. Також в рамках програми можна отримати до 8 млн грн на власне переробне підприємство, від 2 до 7 млн грн на створення теплиці залежно від її розміру, а також грант на сад – до 400 тис. грн за гектар. 

Подати заявку можна в Дії, туди ж прикріпивши бізнес-план. Грант на власну справу можна витратити на придбання обладнання, закупівлю сировини, орендну плату (не більше 25% від суми гранту), лізинг обладнання. Детальніше про програму єРобота ви можете дізнатися тут

  • Допомога бізнесу в релокейті. Центри Дія.Бізнес надавали і продовжують надавати бізнесам, що змушені переїхати через війну, логістичну, консалтингову та фінансову підтримку. 
  • Пілотний проєкт Україна – Польща. В Міністерстві обрали 20 компаній-переможців серед українського малого та середнього бізнесу, яким допоможуть з виходом на ринок Польщі та пошуком польських партнерів. Якщо проєкт буде результативний, його планують масштабувати вже в цьому році. При цьому в Мінцифри розглядають не лише Польщу, а й інші країни. 
  • Програма ЄС «Цифрова Європа». Україна долучилася до програми, тож тепер українські бізнеси можуть брати участь у конкурсах, в результаті яких можна отримати гранти для бізнесу. Подавати заявку можуть лише консорціуми.
  • Дія.Бізнес.Експорт. В рамках цього проєкту щотижня команда викладає дайджести запитів на партнерство, закупівлі, тендери та подібні ініціативи. З одним із таких дайджестів ви можете ознайомитися тут.

Також в Мінцифри запустили близько 20 нових послуг на платформі Дія, посилили комунікацію щодо експорту з нашими іноземними партнерами, центр Дія.Бізнес відкрився у Варшаві, представники міністерства двічі відвідували Всесвітній економічний форум, на якому лобіювали інтереси України та українського бізнесу. 

Серед інших досягнень – Дія.Освіта у 2022 році отримала грант від Google на розвиток платформи. Це буде освітня платформа не лише про цифрову грамотність, а взагалі на тему навчання протягом усього життя, освоєння нових навичок тощо. Наприклад, люди, які втратили роботу, зможуть пройти тести та підібрати нову професію, для якої буде релевантний їхній досвід. Після цього вони зможуть потренуватися у цій професії на симуляторі, отримати сертифікат та одразу побачити доступні вакансії у своєму регіоні.

Компанія Deals разом з іншими компаніями-членами ІКТ Комітету СУП невпинно займається цифровою інтеграцією ЕЦП і покращенням законодавства у сфері електронного документообігу. Тому ця зустріч була важливою для нас і всього бізнесу, адже Валерія поділилася корисними контактами для допомоги в організації зустрічей та висловила готовність просувати ініціативи бізнесу для вирішення проблемних питань.

Такі зустрічі – це маленькі, але важливі кроки для налагодження та зміцнення комунікації бізнесу та влади. Завдяки налагодженій комунікації та співпраці ми зможемо зробити електронний документообіг максимально комфортним для всіх учасників.

Не забувайте слідкувати за новинами, щоб не пропустити жодну ініціативу держави, яка стосується допомоги бізнесу. Адже можливостей багато, але не про всі відомо широкому загалу. 

А також слідкуйте за євроінтеграційними реформами у сфері ЕДО. Про перший крок до взаємного визнання електронних довірчих послуг між Україною та ЄС ми писали тут.

Усі новини