Як спростити публічні закупівлі для українського бізнесу: підсумки зустрічі СУП та Мінекономіки

В листопаді 2022 року Спілка українських підприємців провела зустріч з Міністерством економіки, на якій представники обговорили важливі питання у сфері публічних закупівель. У зустрічі взяв участь СЕО Deals та Голова ІКТ Комітету СУП Олександр Вернигора.

Які саме проблеми та шляхи їх вирішення обговорили на зустрічі:

1. Е-контракти. Ця ініціатива дасть можливість впорядкувати процедури укладання договорів на всіх етапах – від ініціації до звітування, а також стане ефективним інструментом контролю використання громадських коштів.

Запровадження електронних контрактів передбачає інтеграцію інформаційних систем трьох державних органів: Державної казначейської служби України, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України (в особі ДП «Прозорро»).

Проект Е-контракт два міністерства визначили як високо пріоритетний та пропрацювали план його впровадження. Він включає реєстр шаблонів контрактів щодо різних напрямів закупівель, модуль генерації контрактів, інструменти підписання е-контрактів, їхнє нормативне врегулювання, існування реєстру як єдиного джерела закупівель, компоненти реєстрації контрактів тощо.

Етапи впровадження:

1) На початок 2023 року заплановано додати декілька погоджених шаблонів в Prozorro-маркет, які допоможуть формувати договори.
2) Наступний етап: логічне оновлення – розгортання – інституціональне внормування. В результаті ми будемо мати машиночитний договір і внормоване поняття е-контракту у всіх купівлях.
3) Створення шаблонів контрактів, розповсюдження шаблонів на процедури і створення концепції архіву е-контрактів.
4) Взаємодія з Казначейською службою для роботи реєстру е-контрактів.

2. Стандартизація банківських гарантій як інструмент забезпечення пропозицій учасників публічних закупівель.

На зустрічі запропонували стандартизувати е-гарантії як машинозчитувальний документ та запровадити єдину стандартну форму з вимогами для всіх учасників, а не індивідуальні варіанти під кожного замовника.

3. Серед інших проблем – дублювання документів.

Зараз замовники вимагають, крім комплектів документів, підписаних КЕП, додавати паперові документи, що засвідчені «живим» підписом/печаткою (у разі наявності).

4. Збереження документів.

Необхідно створити можливість зберігати однотипні документи, які подаються учасником під час процедур закупівель, в умовному «кабінеті учасника».

5. Отримання даних про учасників закупівель.

Інформацію щодо учасника, яка міститься в державних реєстрах, система Prozorro повинна отримувати напряму. Це зменшить адміністративний тягар на учасників закупівлі.

6. Робоча група.

На зустрічі вирішили створити постійно діючу робочу групу щодо реалізації ініціативи е-контракту та вирішення інших проблемних питань, які можуть виникати в учасників СУП у сфері застосування законодавства про публічні закупівлі.

Разом працюємо над тим, щоб зробити ведення бізнесу в Україні ще зручнішим. А поки нагадуємо, що швидко та комфортно підписувати документи з контрагентами ви можете в Deals.

Усі новини